Opcje przeglądania

Literatura młodzieżowa

Zuchwały plan. Zielone pastwiska. Tom 1

Zuchwały plan. Zielone pastwiska. Tom 1
Zuchwały plan. Zielone pastwiska. Tom 1

Akila to buńczuczna i dumna klacz. Kiedy trafia do transportu koni, który zmierza ku pewnej zagładzie, nie potrafi poddać się losowi i realizuje spektakularny plan ucieczki. Razem z towarzyszami rusza w poszukiwaniu mitycznych Zielonych Pastwisk, końskiego raju na ziemi. Problem w tym, że w ślad za zbiegami ruszają ludzie, którzy nie spoczną, póki nie dorwą uciekinierów.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 34,90 zł
szt.

Wojownik Autostrady. Piekło na autostradzie. Tom 1.

Wojownik Autostrady. Piekło na autostradzie. Tom 1.
Wojownik Autostrady. Piekło na autostradzie. Tom 1.

Kultowa powieść paragrafowa. Grupka ocalałych z wojny atomowej pod przywództwem Cala Phoenixa przedziera się ze zrujnowanego Teksasu do relatywnie bezpiecznej Kalifornii. Wszelkie decyzje, co do ich losu, należą do czytelnika.

 

„Polska edycja została wydana na wysokim poziomie i w niczym nie przypomina tego z lat 90. Twarda oprawa, zupełnie odświeżona szata graficzna, nowe ilustracje i współczesny skład tchnęły w tę książkę nowe życie. Natomiast pomiędzy okładkami znajdziecie te same 350 paragrafów przepełnionych wartką akcją i śmiertelnymi wyzwaniami”.

Daily Kraken

 

 

 

Otrząśnij z kurtki pustynny kurz, uzupełnij magazynek i zatankuj do pełna swojego roadstera. Gotowy na ostrą jazdę bez trzymanki? „Wojownik autostrady” zaciera granicę między książką, a grą, wrzucając czytelnika w sam środek postapokaliptycznych wertepów Ameryki. Must have dla fanów „Mad Maxa” i „Fallouta”.

 

damagier.pl

Tytuł oryginalny: Freeway Warrior. Highway Holocaust
Tłumacz: Wojtek Cajgner
Stron: 354
Format: 135x210mm
Wydanie: I (w tej edycji)
Oprawa: twarda, foliowana
Gatunek: lit. młodzieżowa/fantastyka
ISBN: 978-83-8203-050-1

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 49,90 zł
szt.

Tam, gdzie rośnie czerwona paproć

Tam, gdzie rośnie czerwona paproć
Tam, gdzie rośnie czerwona paproć

Tam, gdzie rośnie czerwona paproć, klasyk amerykańskiej literatury młodzieżowej, to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni między wrażliwym chłopcem i jego dwoma psami. Pełną emocji historię kilkunastoletniego Billy’ego czytelnik poznaje z perspektywy dojrzałego bohatera, który po latach przywołuje wspomnienia z dzieciństwa.

 

 

„To bardzo pouczająca opowieść o niezłomności, dążeniu do spełnienia marzeń i ciężkiej pracy. (…) Ale są tu też trudne tematy. Śmierć, poczucie winy i konieczność pożegnania z przyjacielem. Przyznaję się, że płakałam na tej książce.
Polecam wszystkim czytelnikom, dużym i małym, starym i młodym. Ponadczasowa historia.”

Idris, lubimyczytac.pl

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 39,90 zł
szt.

Śliczni

Śliczni
Śliczni

Druga część charyzmatycznej serii Scotta Westerfelda!

 

Nowa” Tally Youngblood bardzo się zmieniła. Właśnie skończyła szesnaście lat, przeszła operację, stała się idealnie piękna i weszła w świat niekończącej się zabawy w Mieście Nowych Ślicznych. Kiedy jednak na balu kostiumowym pojawia się tajemniczy nieznajomy przebrany za agenta Wyjątkowych Okoliczności, do dziewczyny powracają strzępy wspomnień i uczuć. W jej głowie rodzi się mnóstwo pytań o sens nowego, cudownego życia, powrót do Nowego Dymu i chłopaka, którego w ogóle nie pamięta. Każdy wybór niesie nieodwracalne konsekwencje. Czy Tally dotrze do prawdy o sobie i odnajdzie miłość?

 

 

Nie ma w życiu większej przygody niż poszukiwanie samych siebie. I większego zaskoczenia niż to, że nie zawsze właściwy cel znajdujemy już za pierwszym razem. Nie jesteśmy biernymi obserwatorami wydarzeń. Z Tally przeżywamy emocje, a co nawet ważniejsze – jako czytelniczki i czytelnicy – też dojrzewamy. Wciągająca i rozwijająca lektura. Polecam!”

Justyna Suchecka

 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: przedsprzedaż

Cena: 49,90 zł
szt.
  • nowość

Mojra. Przeklęte Dzieci Inayari.

Mojra. Przeklęte Dzieci Inayari.
Mojra. Przeklęte Dzieci Inayari.

Rayn, ratując życie Aidena, nie zdaje sobie sprawy, że to on ma przynieść jej zgubę. Ich połączone życia łączą też emocje, ból i sny, zamazując granicę pomiędzy dobrem a złem. Rayn nie jest w stanie poznać, czy myśli nawiedzające jej głowę należą do niej czy do chłopaka. Ten chaos jest tylko pozorny, bo każdy jej krok, czyn i słowo zostało dokładnie zaplanowane przez Mojry – boginie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Rayn nie podda się tak łatwo i jej celem stanie się wyrwanie z okowów przeznaczenia, bo od teraz każda decyzja jej i Aidena, zdecyduje o losie świata.

 

Stron: 336
Format: 145x205mm
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Gatunek: lit. młodzieżowa
ISBN: 978-83-8203-012-9

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 44,90 zł
szt.

Kastor. Pies ze schroniska.

Kastor. Pies ze schroniska.
Kastor. Pies ze schroniska.

Kastor to pełny ufności i ciepła pies, który nieszczęśliwym zrządzeniem losu trafia do schroniska. Ale na szczęście nie jest to typowy bidul dla niechcianych czworonogów, a miejsce, gdzie ma realną szansę znaleźć nowy dom. Powoli odnajduje swoje tam miejsce, choć nie jest mu łatwo - inne psy patrzą na nowego spode łba, szczególnie takie, którym jego obecność zagraża pozycji w stadzie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 39,90 zł
szt.

Iksy i Zera

Iksy i Zera
Iksy i Zera

Miłość nigdy nie jest czarno-biała Europa podbita i skolonizowana przez afrykańskie imperium jest miejscem ponurym, pełnym uprzedzeń i segregacji rasowej. Bogaci obywatele afrykańskiego pochodzenia nazywani są iksami, natomiast zera to biali podludzie usługujący swoim panom. W podzielonym społeczeństwie, gdzie narastają konflikty i codziennie dochodzi do aktów przemocy, rodzi się zakazane uczucie, które nigdy nie powinno zapłonąć. Sephy - córkę wybitnego polityka i członkini czarnej klasy rządzącej, oraz Calluma – potomka białych niewolników, połączy miłość, która sprowadzi na nich gniew oraz śmiertelne niebezpieczeństwo. W oparciu o bestsellerowy książkowy pierwowzór powstał serial produkcji BBC – Noughts+Crosses, który dostępny jest na HBO!

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 49,90 zł
szt.

George

George
George

Kiedy ludzie patrzą na George’a, widzą chłopca. Ale ona wie, że jest dziewczyną. Co, jeśli już do końca życia będzie musiała to ukrywać? Gdy nauczycielka ogłasza, że klasa wystawi przedstawienie Pajęczyna Charlotty, dla George’a to właściwy moment, by raz na zawsze pokazać, kim tak naprawdę jest. Z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Kelly układa plan, by wbrew wszystkim stać się Charlottą

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 34,90 zł
szt.

Brzydcy

Brzydcy
Brzydcy

Światowy bestseller i jedna z najważniejszych powieści dystopijnych, demaskująca prawdę o nas samych

Tally z niecierpliwością wyczekuje szesnastych urodzin, by stać się śliczną. Tego dnia każdy przechodzi skomplikowaną operację, która zmienia go z przeciętnego dzieciaka w doskonałego nastolatka, mieszkającego w futurystycznym raju, gdzie głównym zajęciem jest zabawa. Tymczasem Shay, przyjaciółka Tally, nie jest zwolenniczką panującego systemu i zamiast poddać się przemianie, woli zaryzykować ucieczkę z miasta.
Po zniknięciu towarzyszki Tally odkrywa, że w tym sztucznie stworzonym raju wszystko tylko pozornie jest śliczne. Musi wybierać: albo zdradzi przyjaźń, albo nigdy nie stanie się piękna. Decyzja, którą podejmie, zburzy istniejący porządek.
Jaka jest prawdziwa cena urody?

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 44,90 zł
szt.

Będziesz serca biciem

Będziesz serca biciem
Będziesz serca biciem

Będziesz echem moich marzeń

Jaga, uczennica wrocławskiego liceum, ciągle wpada na Jędrka, chłopaka z równoległej klasy. Początkowo zupełnie nie jest nim zainteresowana, jednak z czasem zaczyna się z nim spotykać. Dość szybko zauważa, że dla Jędrka ich relacja jest całkowicie naturalna, za to w niej wzbudza mnóstwo wątpliwości. Bliskość obcego w sumie chłopaka wywołuje w niej skrajne odczucia. Zwłaszcza, kiedy okazuje się, że Jędrzej ma bardzo konkretną wizję ich związku, a w dodatku jest chorobliwie zazdrosny. Będziesz serca biciem to ciepła niczym jesienna kawa popijana w wełnianym swetrze opowieść o pierwszych miłościach nastolatek, związanych z tym wątpliwościach, a także ważnych dla młodych dorosłych tematach rodziny, związków czy seksu.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 4 dni

Cena: 39,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl